Firmalar

VERİ DEPOLAMA ALANINDA ÜRÜN VE HİZMET ÜRETEN FİRMALAR

(Firmalar alfabetik olarak sıralanmıştır.)

Canon

Tüketiciye en üstün kalitede fotoğraf makinesini sağlamak hedefiyle 1937 yılında kurulan Canon’un Görüntünün Gücü’nü arttırmak için gösterdiği azimli çaba, teknolojisini diğer birçok pazarda genişlettiği gibi onu kişi ve kurumların görüntü ve bilgi teknolojisi ihtiyaçlarına çözüm sağlayan bir dünya lideri haline getirmiştir. Canon’un sunduğu çözüm hizmetleri, dijital kompakt fotoğraf makinelerinden SLR makinelerine, televizyon yayını lenslerden portatif X-ray makinelerine ve çok işlevli ve üretim yazıcılarına kadar geniş bir ürün yelpazesini kapsamaktadır. Canon, müşterilerinin yaratıcı ihtiyaçlarını karşılayacak en zengin ve yenilikçi ürünleri ve hizmetleri sunmak amacıyla ağırlıklı olarak Ar-Ge alanına yatırım yapmaktadır. Canon, amatör fotoğrafçılardan profesyonel baskı şirketlerine kadar her bir müşterisinin görüntülemeyle ilişkili her türlü tutkusunun hayata geçirilmesini sağlamaktadır. Canon’un kurumsal felsefesi olan Kyosei ‘ortak fayda için yaşamak ve çalışmak’ anlamına gelmektedir.

www.canon-europe.com

 

Hitachi Data Systems

Hitachi Data Systems, bilgi teknolojileri alanında sunduğu alanında lider ürün, çözüm ve hizmetleri ile kurumların, büyük veri ve bulut dönemine hazırlanırken gittikçe ağırlaşan BT altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasında ve kurumlara girdiğimiz yeni dönemde BT çevikliği kazandırılmasında yardımcı olmaktadır. Hitachi Data Systems, dünya çapında halen 100’den fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Ürün, hizmet ve çözümleri aralarında Fortune 100 sıralamasının yüzde 70’inden fazlası ve Fortune Global 100 sıralamasının yüzde 80’inden fazlasının yer aldığı dünyanın lider kurumları tarafından tercih edilmektedir.

www.hds.com

www.hitachi.com

www.hitachi.eu/tr-tr

 

Huawei

Huawei bilgi ve iletişim teknolojileri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Müşteri odaklı inovatif yaklaşımları ve güçlü ortaklıkları sayesinde; telekomünikasyon ağları, cihazlar ve bulut teknolojisi alanlarında avantajlı çözümler sunar. Huawei, rekabetçi çözümler ve hizmetler sunarak telekomünikasyon operatörleri, işletmeler ve tüketiciler için maksimum değer yaratmayı hedefler. Ürün ve çözümleri 170 ülkede, dünya nüfusunun üçte birine ulaşmaktadır. 20 yıldan fazla bir sure boyunca, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe elde ettiği zengin deneyim sayesinde, küresel operasyonlarıyla, iş ortakları ve tüketicileri en son teknoloji ile buluşturarak, dünyanın her yerindeki insana olağanüstü deneyimler ve daha iyi bir dünya sunuyor.

e.huawei.com/tr

www.huawei.com/tr

 

Kingston Technology Company

Kingston Technology Company, Inc. dünyanın en büyük ve lider bağımsız bellek ürünleri üreticisidir. Kingston, masaüstü ve taşınabilir bilgisayar sistemleri, sunucular, yazıcılar için bellek ürünleri; PDA’ler, mobil telefonlar, dijital kameralar ve MP3 çalarlar için Flash bellek ürünleri tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. ABD, Kaliforniya, Tayvan ve Çin’de üretim tesislerine sahip olan Kingston, ABD, Kanada, Avrupa, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Avustralya, Hindistan, Tayvan, Çin ve Latin Amerika’daki satış ofisleri ile küresel ölçekte çalışan iş ortakları ve şirketlerinden oluşan büyük bir iş ağına sahiptir.

www.kingston.com

www.kingston.com.tr

 

Radore

2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore, ilk veri merkezi yatırımını 2005 yılında gerçekleştirdi. “Uptime Experts” sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen Radore, %99,99 “uptime” garantisi ile müşterilerine sunucu barındırma (colocation) sunucu (dedicated) ve donanım kiralama, bulut sunucu servisi (cloud), yönetilen hizmetler, içerik dağıtım ağı (CDN), web hosting, alan adı, SSL ve lisans kiralama gibi veri merkezi hizmetleri sunuyor. Radore, Deloitte Teknoloji Fast50 2012-2013-2014-2015 sonuçlarına göre arka arkaya 4 yıl “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını aldı. Bu unvan ile birlikte 2014 yılında yine MetroCity’de başlattığı ofis ve üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı, 2016’da ise beyaz alan ve ofis alanları olmak üzere toplamda 2.760 m²’ye ulaştı. 2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim), 2015 yılında ise Selçuk Saraç ortaklıkları ile sektördeki lider veri merkezi konumunu güçlendirdi ve hizmet standardını ISO 9001, ISO 27001 ve PCI DSS sertifkaları ile tescilledi. Uzun yıllara dayanan sektörel tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile Radore, %100 fiziki güvenlik, kesintisiz ve yedekli internet erişimi, güç ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile 3.000’i aşkın müşterisine 7/24 hizmet sunuyor.

www.radore.com

 

SAP

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, dünya çapında 84.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’ten fazla sektörde, 190 ülkede faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki 345.000’den fazla SAP müşterisinin iş süreçlerine destek veriyor. Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, SAP çözümleri ile kontrol ediyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 1500’ün üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor.

www.sap.com

www.sap.com/turkey

 

SAS

SAS, analitik alanında dünya lideridir. Yaratıcı analitik, iş zekası ve veri yönetimi çözüm ve servisleriyle, 75000’den fazla kurulumda müşterilerine daha doğru ve hızlı kararlar almaları için yardımcı olmaktadır. 1976’dan bu yana SAS, tüm dünyadaki müşterilerini “Bilmenin Gücü” ile tanıştırıyor.

www.sas.com

www.sas.com/tr_tr/home.html

 

SkyAtlas

SkyAtlas, kendi teknolojisi ile gerçek bulut altyapısı ve servisleri sunan bulut servis sağlayıcısıdır. Bulut bilişim teknolojisine yeni bir anlayış getirmek üzere 2013 yılında İstanbul’da kurulmuştur. SkyAtlas, geliştirdiği “Canlı Dikey Ölçeklendirme” teknolojisi ile şirketlerin ve özellikle IT profesyonellerinin kabusu olan ani sunucu talebi değişimlerine hızlı ve maliyet etkin çözüm üretmiştir. Dünyada sadece SkyAtlas tarafından geliştirilmiş olan bu teknoloji ile firmalar ilave sunucu ekleme maliyeti ve onun getirdiği birçok operasyonel yükten kurtulmaktadır. Artan veya azalan sunucu trafiğine göre sunucu kaynaklarını aynı şekilde arttırıp azaltabilen bu yenilik ile SkyAtlas, endüstriye gerçek “Kullandığın Kadar Öde” imkânını sunmaktadır. Teknolojisini, dünyanın en önemli firmalarının desteği ile kurulmuş olan OpenStack Bulut Bilişim Platformu üzerinde geliştiren SkyAtlas, bu özelliği ile de Türkiye’nin ve MENA Bölgesinin OpenStack platformunu kullanan ilk Bulut Servis Sağlayıcısı olmuştur. Esnek ve modüler OpenStack mimarisi ile SkyAtlas Türkiye’de Nesne Depolama (Object Storage) hizmetini bulut üzerinden veren ilk firma olma başarısını da göstermiştir.

www.skyatlas.com

 

Sony

Sony Corporation, son kullanıcı ve profesyonel pazarlara yönelik ses, görüntü, oyun, iletişim ve bilgi teknolojileri ve tüketici elektroniği alanındaki yenilikçi ürün, içerik (film, müzik, oyun) ve tasarımları ile dünyanın lider Japon elektronik şirketidir. 1990 yılından beri Türkiye’de de Sony Eurasia olarak faaliyet gösteren Sony Corporation, kullanıcılara satış ve satış sonrası maksimum kalite anlayışıyla hizmet veren yaygın bir bayi ve servis ağına sahiptir.

www.sony.com.tr

 

Synology

2000 yılında kurulan Synology, Ağa Bağlı Depolama (NAS) alanında dünya lideri bir markadır. Tayvan kökenli Synology’nin sunduğu kapsamlı ürün ve servis portföyü, büyük kurumsal şirketlerin yanında KOBİ’lerin ve ev tipi kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 2004 yılında geliştirdiği NAS işletim sistemi DiskStation Manager’ın (DSM) tanıtımını yapan Synology, sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip bu işletim sistemiyle birlikte, NAS sistemlerinin karmaşık ve yönetilmesi zor sistemler olduğu yönündeki algının da kırılmasını sağlamış ve kişisel bulut hizmetlerinden daha fazla kişinin yararlanmasına ön ayak olmuştur. Synology, aynı zamanda NAS sistemini yüksek performanslı ve tüm servislerin bir arada barındırdığı bir sunucuya dönüştüren Package Center (Paket Merkezi) yaklaşımının da mimarıdır. DSM 6.0 sürümünü 2014’te yayınlanmasıyla birlikte genel ve özel bulut servisler arasındaki bariyerler de ortadan kaldıran Synology’nin yenilikçi ve hibrit bulut konsepti, daha güçlü bir veri koruması ve mükemmel erişilebilirlik özelliklerini bir araya getirmektedir.

www.synology.com

www.synology.com/tr-tr

 

TmaxSoft

Bulut, altyapı ve eski sistem modernizasyonuna odaklanan yenilikçi bir küresel yazılım şirketi olan TmaxSoft, kurumsal CIO’lara, küresel BT güç merkezlerini desteklemek ve rekabet avantajı sağlamak için uygulanabilir alternatif çözümler sunmaktadır. Tibero, Sanal Veri Merkezleri için hazırlanmış bir kurumsal RDBMS ürünüdür. OpenFrame, toplam mülkiyet maliyetini düşürüp geçiş riskini en aza indirirken, anabilgisayar uygulamalarının, kaynakların ve verilerin daha düşük maliyetli, yüksek performanslı bir açık sisteme veya bulut sistemine taşınmasına olanak tanıyan, eski sistemlere yönelik bir rehosting çözümüdür. JEUS ise J2EE 1.4, JAVA EE 5, JAVA EE 6 sertifikasına sahip dünyadaki ilk web uygulaması sunucusudur ve geleneksel WAS çözümlerine kıyasla gelişmiş güvenlik sağlar. TmaxSoft 1997’de Güney Kore’de kurulmuştur ve bugün dünyadaki 20 stratejik merkezde 1.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

www.tmaxsoft.com

 

Western Digital

Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) Şirketi, insanların verileri oluşturması, onlardan yararlanması, deneyimini yaşaması ve korumasını mümkün kılan depolama teknolojileri ve çözümlerimi sağlayan bir endüstri-lideridir. Şirket, müşteri odaklı yenilik/inovasyon, yüksek verimlilik, esneklik ve hız kavramları ile birlikte, cezbedici, eksiksiz bir ürün portföyü ve yüksek-nitelikli depolama çözümleri sağlayarak, sürekli değişmekte olan Pazar gereksinimlerine yönelmiştir. Ürünlerimiz, OEM üreticilerine, dağıtıcılara, perakendecilere, bulut alt-yapı sağlayıcılarına ve tüketicilere HGST, SanDisk ve WD markaları altında pazarlanmaktadır.

www.wdc.com

www.wdc.com/tr-tr

 

Vertiv

Vertiv, veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel tesisler için önemli uygulamalar sağlayan kritik altyapılar tasarlar, uygular ve bunlar için servis hizmeti verir. Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv, ASCO, Chloride, Liebert, NetSure ve Trellis markalarını içeren güç, termal ve altyapı yönetimi çözümleri portföyüyle günümüzün büyüyen mobil ve bulut bilişim pazarlarına destek verir. 2016 mali yılındaki satış rakamları 4,4 milyar doları bulmuştur.

www.vertivco.com

 

Zenium Technology Partners

Zenium Technology Partners (www.zeniumtechnology.com), veri merkezi sektörünün öncü şirketleri arasında yer alıyor. Zenium yönetim ekibi geçtiğimiz 15 yıl içinde 2 milyar Dolar’ın üzerinde bir sermaye oluşturmuş; 400,000 metrekare üzerinde yükseltilmiş alan tasarlamış ve teslim etmiş olmakla birlikte 100’ün üzerinde müşteri anlaşmasına imza atmıştır. Zenium’un, an itibariyle Türkiye’de İstanbul One, Almanya’da Frankfurt One ve İngiltere’de London One’dan oluşan veri merkezi portföyü, hem yükselen hem yerleşik pazarlarda çığır açan ve yenilikçi tesisler geliştirmeye yönelik istikrarını göstermektedir.

www.zeniumdatacenters.com